Розірвання шлюбу та поділ майна - неприємна та складна процедура. Найчастіше подружжю домовитися заважає вантаж взаємних образ та негативні емоції. Звернення до адвоката у сімейних справах допоможе зберегти нерви, час, гроші та нормальні відносини, а також досягти максимально позитивного результату при розподілі майна.
Майно, придбане подружжям за час шлюбу, належить їм на праві спільної сумісної власності. Вважається, що кожна річ, придбана подружжям під час шлюбу, крім речей індивідуального використання, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Крім того, якщо майно чоловіка або дружини істотно збільшилося у своїй вартості за час шлюбу внаслідок загальних трудових чи грошових витрат (або витрат другого чоловіка), то у разі спору воно може бути визнано об'єктом права спільної сумісної власності за рішенням суду.
Якщо подружжя не визначило інше за домовленістю або в шлюбному договорі, то у разі поділу майна подружжя має рівні на нього права. Однак у деяких випадках суд може відступити від принципу рівності частин: якщо один із подружжя пошкодив, знищив або витрачав спільне майно на шкоду інтересам сім'ї, якщо один із подружжя отримує аліменти у недостатньому для забезпечення нормальної життєдіяльності дитини розмірі та ін.
Слід звернути увагу, що якщо чоловік і жінка проживають однією сім'єю без реєстрації шлюбу і не перебувають в іншому шлюбі, тобто в так званому цивільному шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності. Проте факт проживання однією сім'єю потрібно буде довести суду. Інший режим власності сторони можуть встановити у письмовому договорі між собою.