Позбавлення батьківських прав

Мати та батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини. І неважливо, чи була дитина народжена у шлюбі, чи розірвано шлюб батьків, чи проживають вони разом з дітьми, обсяг прав та обов'язків щодо дитини не змінюється.

Батьки повинні виховувати дитину в дусі поваги до прав і свобод інших людей, любові до своєї сім'ї, свого народу, Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний і моральний розвиток. Батьки повинні поважати дитину та готувати її до самостійного життя.

Слід зазначити, що позбавлення батьківських прав - застосовуваний судом, крайній захід на недобросовісних батьків, що тягне за собою втрату прав, заснованих на спорідненості з дитиною.

Звернувшись до адвоката з позбавлення батьківських прав у Дніпрі, Ви отримаєте якісну повну консультацію, також можете розраховувати на складання позовної заяви та всіх необхідних документів до суду та органу опіки. Юрист із позбавлення батьківських прав може взяти на себе повний супровід Вашої справи до ухвалення остаточного рішення судом.

Якщо Вас безпідставно намагаються позбавити батьківських прав на дитину, необхідно звернутися до адвоката у сімейних справах для забезпечення захисту Ваших прав з виховання та участі в житті дитини.

Що є підставою для позбавлення батьківських прав?

1) якщо батьки не забрали дитину з пологового будинку або іншої медичної установи без поважної причини та 6 місяців не виявляли про неї турботи;

2) ухилення від виконання обов'язків з виховання дитини;

3) жорстоке поводження з дитиною;

4) хронічний алкоголізм або наркоманія батьків;

5) експлуатація дитини, примус до бродяжництва та жебрацтва;

6) якщо батьки (один з них) засуджені за скоєння умисного злочину щодо дитини.

Які правові наслідки тягне за собою позбавлення батьківських прав?

Особа, позбавлена батьківських прав:

1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків з її виховання;

2) перестає бути законним представником дитини;

3) втрачає право на пільги та державну допомогу для сімей з дітьми;

4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

5) не може отримати в майбутньому майнові права, пов'язані з батьківством, яке воно отримало б у разі своєї непрацездатності;

6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною;

7) не звільняється від обов'язків утримання дитини.